Układanki

W naszej ofercie znajdują się DWUWARSTWOWE PUZZLE EDUKACYJNE "Lepszy świat" w 3 motywach:

ZIEMIA I LAS

RUCH I MIASTO

JEZIORO I MORZE

Puzzle przedstawiają problemy ekologiczne kompleksowo i w sposób zrozumiały dla małych dzieci. Zabawa polega na naprawianiu świata ze smutnego, zanieczyszczonego, na czysty i przyjemny dla ludzi i ziwerząt. Poprzez przykrywanie negatywnych zjawisk dobrymi, dziecko uczy się co jest dobre, a co złe dla środowiska. Dla urozmaicenia na odwrocie każdego z wyjmowanych puzzli są zabawne wierszyki omawiające dane zjawosko i ułatwiające dzieciom zrozumienie problemu.

PUZZLE LEPSZY ŚWIAT:

  • uczą odpowiedzialności za środowisko,
  • budują i wzmacniają więzi pomiędzy dzieckiem a dorosłym- rodzicem/ wychowawcą,
  • wzmacniają umiejętności wykonawcze dzieci,
  • kształtują myślenie przyczynowo- skutkowe,
  • ćwiczą pamięć
  • wspomagają rozwój emocjonalny dziecka

Jak się nimi bawić?

  1. Najpierw należy usunąć z planszy wierzchnie elementy. początkiem zabawy powinna byc dyskusja co dzieci widzą na spodniej planszy- brudny zamieczyszczony świat. Zabawa polega naprawianiu świata- na przykrywaniu zjawisk negatywnych dobrymi. Zadawaj dziecku proste pytania: Dlaczego pies płacze?; Dlaczego dziewczynka jest smutna itd. Daj dziecku czas na zastanowienie i przykrycie planszy odpowiednim puzzlem.
  2. Na tylnej częsci każdego z klocków znajdują sie krótkie wesołe wierszyki , których mozna uzyć do rozpoczęcia rozmowy o tym co sie dzieje na planszy. To jest aktywna układanka. Prowadź rozmowę tak by dzieci były zaangażowane, zadawały pytania, ale przede wszytskim dobrze sie bawiły.
  3. Najlepiej kiedy w zabawie bierze udział 2-3 dzieci  o różnym stopniu wiedzy o środowisku aby mogły się wzajemnie od siebie uczyć.

Puzzle zostały przetestowane w srodowisku przedszkolnym i szkolnym i doskonale sprawdzają się jako pomoc dydaktyczna w tych placówkach.

* Papier do produkcji puzzli jak i innych naszych zabawek pochodzi w 100% z recyklingu.

Gro zabawki to szwedzka marka, która sprawia, że ​​przyjazne dla środowiska i lokalnie produkowane zabawki, uczą dzieci jak dbać o środowisko w sposób łatwy i przyjemny!
"Chcemy dać dzieciom szansę na świetną zabawę a przy okazji naukę o fundamentalnych zasadach zrównoważonego stylu życia, aby pomóc im samym, ich najbliższemu otoczeniu i całemu światu.