Historia

Idea zabawek Gro powstała, gdy Patricia Rawecka studiowała projektowanie użytkowe w Hong Kongu i bardzo blisko doświadczyła ekstremalnej i przerażającej kultury konsumpcyjnej.

Pomysł wyszedł od frustracji i chęci motywowania kolejnych pokoleń w prosty sposób do przyjęcia zrównoważonego stylu życia.

Poza tym, że Gro oferuje zabawki, które są przyjazne dla środowiska i produkowane lokalnie w EU, są to zabawki edukacyjne dające efekty również w dłuższej perspektywie.

Firma Gro Play & Design Ltd powstała wiosną 2010 roku, kiedy to Patricia Rawecka przedstawiła swój pomysł na ekologiczny biznes w konkursie Playing for Change , z inicjatywy fundacji Kinnevik i Hugo Stenbeckss  . Spośród 2000 uczestników zwyciężyło 8 pomysłodawców w tym na szczęście dla nas wszystkich również Gro!

Zdjęcie –Tyra układa puzzle Lepszy Świat w wersji "Miasto " Fot. Engström Stina

Gro zabawki to szwedzka marka, która sprawia, że ​​przyjazne dla środowiska i lokalnie produkowane zabawki, uczą dzieci jak dbać o środowisko w sposób łatwy i przyjemny!
"Chcemy dać dzieciom szansę na świetną zabawę a przy okazji naukę o fundamentalnych zasadach zrównoważonego stylu życia, aby pomóc im samym, ich najbliższemu otoczeniu i całemu światu.