Edukacja

Najważniejsze w zabawkach Gro jest to, że zabawa i proces nauki obywają się w naszym wspólnym interesie.

 Kładziemy duży nacisk na wspieranie inicjatyw własnych dzieci, ich aktywność fizyczną  a także rodzicielską pomoc w informowaniu dzieci o tym co dobre a co złe.

Zabawa zabawkami Gro  początkuje u dzieci dobre nawyki, które są podstawą zrównoważonego stylu życia.

 

Krok po kroku... czyli 3 etapowa metoda edukacji

Metoda edukacyjna Gro opiera się na stale powracającym motywie w określonym zakresie. Oprócz tego że  produkty wykonane są z dobrych i kolorowych  materiałów oraz są wytwarzane w Europie, to każda zabawka jest częścią w sumie trzy etapowego szkolenia, które opiera się na stopniowym i logicznym podejmowaniu różnych problemów ochrony środowiska.

Zabawki zostały tak zaprojektowane aby nawet dorośli, którzy sami nie są zorientowani w kwestii ochrony środowiska, mogli również pomagać stworzyć podstawy dla zrównoważonego stylu życia ich dzieci.

Etap I - Poznaj podstawy.

Opisuje wydarzenia i zachowania w środowisku dzieci, które są odpowiednio szkodliwe lub korzystne dla środowiska. - nauka przez proste i zrozumiałe skojarzenia- co jest dobre a co złe.

Przykład: Sortowanie śmieci popłaca, a bezmyślne ich wyrzucanie powoduje katastrofy ekologiczne.

Etap II - Zrozum przyczyny i skutki

Wyjaśnia, jak przyczyna i skutek są ze sobą powiązane. Trudne do zrozumienia problemy, takie jak np. globalne ocieplenie i zakwaszenie ziemi, przedstawiane są w sposób łatwy i przyjemny.

Etap III - Wprowadź w życie i baw się!

Ostatnim krokiem jest zrównoważony styl życia w codziennej praktyce i oczywiście w pasjonującej grze- gdzie świat realny i wirtualny stapiają się w jedno ekscytujące miejsce.

Gro zabawki to szwedzka marka, która sprawia, że ​​przyjazne dla środowiska i lokalnie produkowane zabawki, uczą dzieci jak dbać o środowisko w sposób łatwy i przyjemny!
"Chcemy dać dzieciom szansę na świetną zabawę a przy okazji naukę o fundamentalnych zasadach zrównoważonego stylu życia, aby pomóc im samym, ich najbliższemu otoczeniu i całemu światu.